Μαθητές
          Σημαιοφόροι
Για κάθε σχολική χρονιά ορίζεται με πράξη του Συλλόγου Διδασκόντων ο/η Σημαιοφόρος του σχολείου δηλ. ο μαθητής ή η μαθήτρια που θα κρατά τη σημαία του σχολείου στη εθνικές εορτές και τελετές. Με την ίδια πράξη ορίζονται και πέντε μαθητές ως Παραστάτες του Σημαιοφόρου.
Για αυτούς τους έξι μαθητές, ο ορισμός αυτού του καθήκοντος είναι μια εξαιρετική τιμητική διάκριση.
Η επιλογή του Σημαιοφόρου και των Παραστατών γίνεται μεταξύ των μαθητών του σχολείου που Αρίστευσαν την προηγούμενη σχολική χρονιά.
Συγκεκριμένα στην πρώτη σειρά βρίσκονται τρείς μαθητές της Γ' τάξης που στη προηγούμενη τάξη Β' αρίστευσαν και είχαν τους μεγαλύτερους βαθμούς προαγωγής. Από τους τρείς Σημαιοφόρος ορίζεται ο αριστούχος μαθητής που έχει τον μεγαλύτερο βαθμό προαγωγής.
Στην δεύτερη σειρά βρίσκονται δυό μαθητές της Β' τάξης που στη προηγούμενη τάξη Α' αρίστευσαν και είχαν τους μεγαλύτερους βαθμούς προαγωγής. Ανάμεσά τους στέκεται ο μαθητής της Α' τάξης που αποφοίτησε από το Γυμνάσιο με τον μεγαλύτερο βαθμό προαγωγής.

Στις σελίδες μας αναγράφονται για κάθε σχολική χρονιά οι μαθητές που τιμήθηκαν με αυτή τη διάκριση.

Σχολ.Έτη:
<=   | 2001-2002  | 2002-2003  | 2003-2004  | 2004-2005  | 2005-2006  | 2006-2007  | 2007-2008  | 2008-2009  |

ΣΧΟΛΙΚΗ   ΧΡΟΝΙΑ   2008-2009

Σημαιοφόρος  Μουρκογιάννη Γεωργία (Γ τάξη)
Παραστάτες  Γκιάτη Ρισίνα (Γ τάξη),  Mπαγιάος Μάριος (Γ τάξη)
 Ρέμπελου  Κατερίνα (Β τάξη),  Φαμελιάρη  Βασιλική (Β τάξη)
  Mαραβέλια Eλευθερία (Α τάξη)