Erasmous+ 2015

11ο Λύκειο Περιστερίου , Αθήνα , Ελλάδα – Απρίλιος , 2015

14 καθηγητές φιλοξενήθηκαν στην Πόλη μας για την της διακρατική συνάντηση εταίρων εκπαιδευτικών στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματός μας. Τα θέματα που εξετάστηκαν ήταν:

- Αξιολόγηση της πρώτης δραστηριότητας για τους μαθητές στο Μιλάνο

- Παρουσίαση των πρώτων αποτελεσμάτων της έρευνας

- Παρουσίαση μιας πρώτης εικόνας από την ιστοσελίδα EMEL – συζητήθηκε το περιεχόμενο και ο σχεδιασμός των δυνατοτήτων

- Συμπλήρωση των πληροφοριών σχετικά με την ιστοσελίδα του προγράμματος

- Παρουσίαση ενός νέο ” σχέδιο μαθήματος ” ( από συνάδελφο του σχολείου μας ) – Εξέταση του περιεχομένου των υποβληθέντων σχεδίων μαθημάτων μας , συζήτηση για βελτιώσεις , αγγίζοντας τις κύριες ελλείψεις .

- Εξέταση των προτεινόμενων θεμάτων για σχέδια μαθήματος που πρέπει να γίνουν – Προγραμματισμός των επιμέρους δραστηριοτήτων για το πρόγραμμα μας στο eTwinning .

-Συνδημιουργία κανόνων για τη διασφάλιση της υποβολής των εργασιών των συνεργατών εγκαίρως.

Κατηγορίες: Erasmus+, Δραστηριότες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.