Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών

aristotelis_02Το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο «Τοπικός Μαθητικός Διαγωνισμός ΕΟΕS 2024 – Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών» στο χώρο του ΕΚΦΕ Αιγάλεω.

Το 11ο ΓΕΛ Περιστερίου και οι καθηγητές Φυσικών επιστημών έχουμε την βαθιά πίστη ότι η πειραματική διδασκαλία είναι ο μόνος τρόπος για να αποκτήσουν οι θετικές επιστήμες τη θέση που τους αξίζει στις καρδιές των παιδιών.

aristotelis_05Γι’αυτό το σχολείο μας προετοίμασε δύο τριμελείς ομάδες και έλαβε μέρος στον διαγωνισμό. Κάθε ομάδα μαθητών διαγωνίστηκε σε τρία εργαστηριακά θέματα: ένα στη Φυσική, ένα στη Χημεία και ένα στη Βιολογία.

Συγχαρητήρια στους υπεύθυνους καθηγητές για την προετοιμασία και στους μαθητές για τη συμμετοχή τους.

aristotelis_031η Ομάδα: Σταματίκος Δανιήλ, Φιλιππίδης Πάρις, Δουφεξή Πολυτίμη

2η Ομάδα: Ζαφείρη Γεωργία Δέσποινα, Καλόγηρος Παναγιώτης, Βασιλοπούλου Αικατερίνη

Υπεύθυνοι καθηγητές:

Βάρφη Βάια -Φυσικός,

Βορρίση Ελένη – Χημικός Μηχανικός

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.