Erasmus+ : Μιλάνο

Το σχολείο μας στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ /Δράση ΚΑ2? με κωδικό 2014?1?SK01?KA201?000472_4 και τίτλο «MEDIA EDUCATION: FROM PASSIVE CONSUMERS TO ACTIVE CREATORS» στο οποίο συμμετέχει ως εταίρος, πραγματοποίησε επίσκεψη στο Μιλάνο, Ιταλίας από την

Κυριακή 8 Μαρτίου έως Παρασκευή 13 Μαρτίου 2015. Η μετακίνηση έγινε με αεροπλάνο και η διαμονή όλων σε ξενοδοχείο της πόλης και συμμετείχαν 6 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές μέλη της παιδαγωγικής ομάδας. Οι μαθητές μας συμμετείχαν σε πρωϊνές δραστηριότητες στα πλαίσια εφαρμογής σχεδίων μαθημάτων, στο σχολείο υποδοχής IIS L.V. Bertarelli   , αλλά και απογευματινές σε διάφορες τοποθεσίες της πόλης που αποσκοπούσαν στην παραγωγή αυθεντικού υλικού.

Μαθητές

1 Αργυροπούλου Ματζουράνα

2 Δημητρακοπούλου Ιωάννα

3 Ξυνογάλου Ιωάννα

4 Παπαϊωάννου Μαρία-Ελένη

5. Κυρτάτου Στυλιανή

6. Τογιοπούλου Ελένη

Συνοδοί   Ξάνθου Ευαγγελία,  Γκουβάτσου Γλυκερία

Κατηγορίες: Erasmus+, Ανακοινώσεις, Δραστηριότες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.